۴ گزینه های نورپردازی برای روشن کردن فضای اداری
روزهایی است که فضاهای کاری از نورهای فلورسنت پر شده است تا برخی از روشنایی را به این شکل اضافه کنند. امروزه، فضاهای کاری مدرن برای دکور خلاقانه مورد استفاده قرار می گیرند. فضای کاری مشترک و دفاتر با مبلمان اداری با رنگ های روشن و نورپردازی یک سناریوی معمولی است. این نه تنها باعث جذابیت زیبایی شناسی می شود، بلکه به عامل ارگونومی نیز کمک می کند. روشنایی بر احساسات تأثیر میگذارد که به نوبه خود بر بهره وری موثر است.
 ترکیب مناسب خلاقیت و نورپردازی برای دفتر شما عالی است. و چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟ برای پیدا کردن بعضی از ایده های نورپردازی اداری برای افزودن لمس روشنایی و افزایش بهره وری کارکنان در فضای کاری خود به موارد زیر توجه کنید:
۱- استفاده از چراغ های دندانه دار
چراغ های دندانه دار گزینه ای عالی هستند اگر می خواهید دفتر خود را به یک ظاهر جالب تر تبدیل کنید از آنها استفاده کنید. این گزینه نورپردازی به شکل و اندازه های مختلفی وجود دارند. شما می توانید از اشکال مختلف مانند خطی، دایره ای، مربع و بیشتر انتخاب کنید. اندازه و مقدار روشنایی را به عنوان فضای دفتر خود تعیین کنید
۲- چراغ های آویز فوق العاده را امتحان کنید
تجهیزات نورپردازی فوق العاده می توانند برخی از زیبایی ها را به فضای دفتر شما اضافه کنند. آویزهای بیرونی فضا را روشن کرده و در دفاتر بزرگ با سقف های بلند مناسب هستند. هنگامی که به درستی انجام می شود، آنها نه تنها مرسوم، بلکه یک ماهیت مثبت را به دفتر ارائه می دهند. و یک محیط کاملا روشن و راحت، به طور بالقوه افزایش بهره وری کارمندان را فراهم می کند. شما می توانید از اشکال، اندازه ها و رنگ های مختلف به عنوان عامل مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای فضاهای کار همکاری و حرفه های خلاق، آویزهای رنگی روشن می توانند فاکتور خلاقیت را بالا ببرد.
۳- از چراغ های کار استفاده کنید
جایگزین دیگری برای نورپردازی ایده ها در دفاتر، چراغ کار است. هر کارمند متفاوت است برخی ممکن است فقط نور طبیعی را ترجیح دهند، در حالی که دیگران ممکن است نور روزهای مصنوعی و روشن را هر روز بخواهند. در اینجا روشنایی کار می تواند سودمند باشد. این نوع نورپردازی به جای یک تمرکز بر کل دفتر، برای یک میز اداری استفاده می شود. چراغ های کاری در فرم های مختلف وجود دارند و اغلب قابل تنظیم به تناسب موارد شخصی می باشند. شما می توانید از چراغ های کار تنظیم شده، چراغ های کار نامتقارن، چراغهای کم نور و غیره را انتخاب کنید. به غیر از کارآیی، این چراغ ها می تواند با انتخاب کارکنان مهم باشند و بهره وری آنها را افزایش دهد.
۴- نور طبیعی
یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای روشن کردن فضای اداری با دادن نور طبیعی است. شما می توانید از نور خورشید در چندین روش خلاقانه از طریق پنجره ها موجود در شکل های مختلف استفاده کنید یا با گزینه های بسیاری از پوشش های پنجره برخوردار شوید.